8 роботів, котрі вже працюють серед людей
25 Січня 168 роботів, котрі вже працюють серед людей

Дискусії про те, коли машина замінить людину, не вщухають вже давно. Перші роботи займали робочі місця на виробництві, а тепер вони готують коктейлі та нарізають локшину, а деякі навіть знімаються в кіно.
Разом з людьми у 2017 році працюватимуть близько 1,9 млн роботів. Згідно з останніми дослідженнями Міжнародної федерації робототехніки, у 2014-му кількість працюючих роботизованих систем становила 1,5 млн.
Сьогодні загальна маса роботів застосовується у переробній промисловості. Підприємства зацікавлені в тому, щоб використовувати роботів, котрі модернізуються та стають дешевшими. І все частіше їх можна побачити у громадських місцях: ресторанах та лікарнях.
Що вміють працюючі роботи?
Зробити коктейль
Robots Barand Lounge – в цьому барі з характерною назвою працює електронний майстер. Щоб завітати до закладу, треба відправитися у місто Ільменау, Німеччина. Робот-бармен приготує та подасть напої клієнтам.
Нарізати локшину
Вже давно відомий суспільству Noodlebot, або ж робот-«локшиніст». Він спеціалізується на приготуванні одного різновиду локшини – daoxiaomian (порізана локшина). Робот нарізає 150 одиниць за хвилину та справляється значно швидше, ніж кухар.
Копають
Дефіцит робочої сили в Японії вимагає термінового виходу із ситуації. Тому компанія Komatsu, котра спеціалізується на машинобудівництві, створила дрони-рободозери. Вони досліджують кроквяні майданчики, збирають інформацію та визначають, над чим потрібно працювати.
Допомагають медикам
У Торонто, Канада, знаходиться перший електронний госпіталь Humber River. Практично в усіх галузях лікарні використовують роботів. Вони навчені доглядати за пацієнтами, готувати їжу. Виконують роботи і медичні функції: приносять ліки, змішують медикаменти для хіміотерапії, роблять знімки. Humber River – єдиний заклад такого класу.
Літають у космос
Німецькі інженери планують звільнити космонавтів від виконання рутинної роботи. Робот BesMan ще знаходиться у розробці, по закінченню якої його планують відправити на космічну станцію.
Працюють у розвідці
Bigdog – проект розробників Boston Dynamics, що нагадує величезного пса. Головне його призначення – вияв потенційної загрози та повідомлення про неї піхотинців. Bigdog тестували у вересні на полігоні Marine Corps Base Quantico.
Допомагають на зйомках
У фільмі «Гравітація» із Сандрою Булок використовували робота для імітації процесів на космічному кораблі. Величезний прилад перевозили вантажним літаком.
Виконують головні ролі у кіно
Geminoid F, створений відомим японським винахідником Хіроши Ішигуро, знімається в кіно. Роботи японського професора мають людиноподібний вигляд, але потребують керування оператором.
За матеріалами: businessinsider.com
Пiдписатися
Останні новини ринку інновацій