Пост реліз

11-12 березня в столиці України відбувся другий щорічний форум, який демонструє розвиток науки і техніки, - InnoTech Ukraine.

НСК «Олімпійський» зібрав під своїм дахом більшість українських і зарубіжних фахівців у сфері інновацій, щоб показати всі останні досягнення сучасних технологій. Цього разу унікальний форум змогли відвідати понад 3500 осіб.

Подія об’єднала  декілька зон, що надало можливість аудиторії знайти саме те, що її цікавило. Так, в рамках заходу протягом двох днів працювала виставкова демозона та конференція, відбулася speed dealing зустріч інвесторів і розробників, а також пройшли майстер-класи для дітей. Загалом була досить насичена програма, але про все по порядку. 

Демозона

Виставкова демозона стала найвідвідуванішим місцем заходу. Гості події могли самостійно ознайомитися з найперспективнішими напрямами технологій у світі. Майданчик, який зібрав понад 30 компаній, що працюють в сфері інноваційних рішень, зміг порадувати навіть вибагливого відвідувача. Учасники, які представляли свої продукти та послуги, підійшли до оформлення стендів з особливою оригінальністю.

У демозоні гості побачили робота телеприсутності Max (IMSYS), роботів у людський зріст Mario і Джівко, а також унікального програмованого Nao (Noosphere). Крім того, були присутні розважальні моделі для дітей: Валлі, Амір і R2D2 (TechnoToys), а також роботи, які збиралися дітьми, від компанії «Пролего».

На стенді Fly Technologies були представлені останні моделі і розробки всесвітньо відомого бренду DJI. Компанія Drone.ua презентувала коптери, які використовуються для бізнесу. А от хлопці з Politaymo показували всім бажаючим світ з висоти пташиного польоту завдяки технології передачі зображення з камери, встановленої на дроні.

У демозоні відвідувачі змогли ознайомитися з адитивною технологією завдяки компаніям Revera Technology, Maker Lab, 3dSmart, SINT, 3DP, Monofilament. Були представлені як українські 3D-принтери, так і зарубіжні, зокрема  відома всім марка Makerbot.

Відкрита лабораторія НТУУ «КПІ» - Lampa - показала всім бажаючим свої проекти, наприклад, рукавичку, за допомогою якої можна керувати  невеликим роботом. А компанія «Віаком», лідер українського ринку в даному сегменті, демонструвала готові електронні компоненти і продукти для бізнесу. Не оминули захід і представники великих брендів - наприклад, Microsoft, яка також презентувала свою продукцію на виставці.

Щодо розумних технологій і рішень, то їх було багато.

На стенді IoT Hub представили 13 різних проектів: смарт-гантелі, проект розумного будинку, біосенсори, розумну прикрасу, гаджет для контролю постави, симулятор відеоігор та ін. Крім цих, були й інші розробки:

- Mobipay - рішення в сфері мобільних платежів;

 - DiGi24 - Wi-Fi-модуль, що дозволяє за допомогою смартфона керувати побутовою технікою, кліматом і освітленням в будинку;

 - Underwater Robot Project - дистанційно керований підводний апарат;

 - All_bike_concept - концепт електричного лігерада з низьким центром ваги і відмінними аеродинамічними характеристиками;

 - UniExo - роботизований екзоскелет - пристрій, який допоможе людям з обмеженими можливостями здобути свободу пересування;

 - Titanovo - технологія-тест, яка дозволяє провести генетичний аналіз без відвідування медичної лабораторії;

 - «Локсмайтер» - смарт-рішення в сфері безпеки;

 - Telederm - технології інноваційної охорони здоров'я і теледерматологіі;

 - «Smiles. Шкільна карта» - інформаційно-освітня система для шкільних установ;

 - Tonki - креативний стартап зі створення готових рамок і фото з картону.

- Agromonitor - моніторинг стану ґрунту.

Щодо віртуальної реальності, то вона також була представлена на стендах проекту ChernobylVR та компанії Touch Me.

А найголовніше, що протягом всіх днів гості змогли на власні очі побачити реальний процес роботи 3D-принтерів, спробувати себе в малюванні 3D-ручкою, протестувати окуляри віртуальної реальності, поспілкуватися з роботами і зробити багато іншого. Партнером цього майданчика, на якому було представлено понад 30 компаній, став найінноваційніший хаб України - «Креативний Квартал».

 

Конференція

Цього разу вона була розділена на шість тематичних блоків, які проходили протягом 2 днів. Блоки «Innovation Trends», «Healthcare» і «Education» відбулися  11 березня. Конференцію на тему інноваційних трендів відкрили Юрій Назаров та Яника Мірило з доповіддю про розвиток розумних міст в Україні, після чого обговорили розвиток такого напряму, як Інтернет речей, а завершили блок панеллю про застосування коптерів в агропромисловому секторі як в одному з наймасштабніших в Україні.

Блок медицини також був дуже насиченим та зумів зібрати безліч гостей. Крім великого бізнесу (Vodafone, Orange, Eleks, Intersog), були представники нашої науки  - Ольга Богомолець (Верховна Рада України) та Сергій Комісаренко (Національна академія наук України). Також в блоці були представлені цікаві проекти, які розроблені і розвиваються в Україні. Одним з них став найдешевший у світі екзоскелет, який створив українець Антон Головаченко.

Блок «Education» був привабливий тим, що тут, крім програмних продуктів від Microsoft, «Розумник» та інших компаній, обговорили розвиток такого трендового напряму, як онлайн-навчання в Україні. Свої думки з цього приводу висловили ті, хто займається його розвитком: Prometheus, Edera, GoIT, Mooc. Гостем цього блоку був представник Міносвіти - Марія Богуслав.

Другий день був більше присвячений саме розробникам і бізнесу. У блоці «IT-Clusters» ми обговорили розвиток таких об'єднань та їх можливості для різних компаній, а блоки «Startups» і «Investors» дозволили зрозуміти всі проблеми розробників, пов'язані з просуванням продуктів, а також погляд інвестора на розробки та перспективи їх фінансування.

Серед спікерів було багато відомих в українському IT-співтоваристві гостей, які не потребують представлення: Андрій Колодюк, Вадим Роговський, Володимир Люлька, а також відомі хаби і стартапи - Startup Hub Poland Foundation, IoT Hub, Blynk, Wi-Fi Bar, Concepter та інші.

Протягом 2 днів конференцію відвідали понад 150 гостей, а кількість спікерів становила більше 50 осіб.

 

Speed Dealing

Протягом усього першого дня на майданчику відбувалося спілкування інвесторів і розробників стартап-проектів, які представили свої ідеї. Загалом презентовано 30 перспективних проектів для 20 представників інвестиційних та венчурних фондів. Важливим є той факт, що під час спілкування на майданчику розробники, зацікавлені в інвестиціях, змогли отримати якісні поради та зауваження, а деякі - навіть обговорити можливе фінансування проекту.

 

Дитячі майстер-класи

Величезна увага була приділена розвитку технологічних здібностей у дітей, і саме тому протягом всього дня 12 березня організатори проводили майстер-класи серед дітей різних вікових груп. Загалом було 3 напрями - робототехніка, 3D-друк і пілотування дронів. За організаційної підтримки партнерів Boteon, 3DP і Drone.ua кожна дитина змогла всього за кілька годин дізнатися про основи технологій, які формують майбутнє. В цілому дитячий майстер-клас відвідали 110 дітей.

Крім того, завдяки партнерству з фондами «Благодійник» і «Східна Європа» у дітей з дитячих будинків та інвалідів була можливість відвідати виставку InnoTech Ukraine. Компанія «Смайл-Експо» вирішила не зупинятися на досягнутому і за сприяння UNICEF залучила до заходу дітей-інвалідів, які теж повинні бути в курсі технологічних революцій в світі.

Таким чином організатори хочуть привернути увагу громадськості до людей з обмеженими можливостями, а також продемонструвати, як інновації можуть зробити їх життя кращим і простішим. Для маленьких гостей нашими волонтерами була проведена повна екскурсія виставкою. Крім того, діти самостійно ознайомилися з останніми технологічними рішеннями, представленими в рамках демозони.

 

Рекорд України з масового підняття коптерів

Ще одним сюрпризом для гостей заходу став рекордний для України марафон з масового підняття в повітря коптерів, який відбувся 12 березня за участю власників безпілотних літальних апаратів. Подія проходила просто перед входом на технологічний майданчик форуму за підтримки компаній Drone.ua і Rotor.GP. В результаті було встановлено рекорд України: за 13 хвилин в небо піднялися 22 коптери.

 

Команда «Смайл-Експо», яка другий рік поспіль організовує InnoTech Ukraine, дякує всім, хто став учасником і гостем нашого форуму і зміг приєднатися до розвитку інновацій в Україні.

Давайте розвивати технології разом!

До зустрічі на наступному форумі!

 

Повернутися назад

scroll to top